Водне питання

Право на воду – право кожного з нас. 

  В Україні внаслідок інтенсивних бойових дій мільйони українців залишилися без води через зруйновані водопровідні та електричні мережі. Про це повідомляє пресслужба ЮНІСЕФ в Україні. Понад 4,6 млн українців мають обмежений доступ до води, а загалом понад 6 млн людей в Україні страждають від нестачі питної води. Серед найбільш вразливих в результаті обстрілів об’єктів інфраструктури залишається система водопостачання. Це підтверджує і нинішня ситуація у Миколаївській області. В результаті зруйнування та знеструмлення водонапірних систем жителі міста Миколаєва та прилеглих населених пунктів  на невизначений  термін залишились  без доступу до чистої води, технічну воду мешканці беруть з річок, шукають альтернативні джерела питної води.

Система центрального водопостачання Кіровоградщини зазнавала перевантажень і в мирний час, а після того, як населення області збільшилося через внутрішньо переміщених осіб і поготів. Тому, на нашу думку, ситуація потребує негайного визначення шляхів розв’язання наявних проблем та пошуку резервних джерел водопостачання в умовах особливої вразливості.

ГО «ФЛОРА» веде планомірну роботу зі створення електронної мапи громадських колодязів силами громади та спеціалістів, щоб люди завжди знали, де вони можуть отримати воду з альтернативних джерел водопостачання. Важливо вже зараз подбати про їх стан, щоб їх використання та користь були можливими у майбутньому.

Першим кроком до реалізації проєкту стало дослідження стану громадських джерел води зусиллями громади та лабораторного центру.

Завдання які ставить перед собою ГО «ФЛОРА»:

 • дослідити стан громадських джерел води зусиллями громади та лабораторного центру, 
 • створити електронну мапу  громадських колодязів силами громади та спеціалістів;
 • інтегрувати право на воду з альтернативних джерел на регіональному рівні;
 • подбати про якомога більшу обізнаність жителів області про дану мапу;
 • позначити детальний розподіл обов’язків залучених сторін та здійснювати ефективний нагляд за зазначеними джерелами на мапі та стежити за поступовим виконанням завдань; 
 • розробити стійку системи догляду за джерелами на мапі, щоб гарантувати їх якість та безпечність.

Усунення небажаних ситуацій, пов’язаних з доступом до води дозволить не тільки пересічним жителям регіону, але й  найбільш уразливим верствам населення, мати упевненість, що вони отримають доступу до води з альтернативних джерел не тільки у мирний час, під час планового відключення водопостачання, але й під час бойових дій, коли доступ до традиційних джерел води буде неможливим.

За час нашої дяльності нам вдалось зробити:

 • більше ніж 50 проб показників води;
 • понад 30 зустрічей з представниками влади і громадськості;
 • 20 розроблених рекомендацій;
 • 10 проаналізованих локальних програм;
 • придбано власну переносну лабораторію.