Перші вимірювання радону

Нещодавно команда ГО “Флора” відвідала Чехію з навчальним візитом. Детальніше можна ознайомитись сайті: https://flora.kr.ua/news/ . Під час однієї із зустрічей, а саме з гейтманом Ліберецького краю, Мартіном Пута, ми отримали у подарунок цифровий детектор радону Airthings Corentium Home. Ми вже використали його на практиці і готові поділитись результатами.

При першому огляді та знайомстві прилад виглядає надзвичайно простим та зручним. Повна вичерпна інструкція дає можливість за 10-15 хвилин зрозуміти принцип роботи приладу та почати перші вимірювання. 

Окрім цього, прилад має корисну функцію формування спеціалізованих звітів. Ми ще їх не формували, але в майбутньому плануємо це зробити.

Приладом встигли скористатись декілька разів: 

Перше вимірювання провели в житловій квартирі, котра знаходиться на першому поверсі старого п’яти поверхового будинку по вулиці Віктоpа Фpенчка. Квартира прохолодна, не обладнана новітніми системами вентиляції і зараз в холодний період року провітрюється рідко, шляхом відкриття вікон. Ремонт в квартирі сучасний, підлога зі стяжкою, а в більшій частині площі квартири покладена плитка.
Вимірювання проводилось протягом доби, прилад був розташований на висоті близько 100 см від підлоги. В день вимірювання провітрювання в квартирі не проводилось. Результат вимірювання склав 31 Бекерель на кубічний метр (Бк/м3). Рівень є безпечним, тож вважаємо за правильне, не проводити подальші вимірювання в даній квартирі.

Друге вимірювання провели в магазині, що розташований в підвальному приміщенні старого п’яти поверхового будинку. В приміщенні магазину зроблений косметичний ремонт. На підлозі постелений лінолеум. Зі слів директора магазину, під лінолеумом немає стяжки, підлога оформлена з дощок, а під ними земля. Зазвичай в приміщенні проводять коротке провітрювання вранці протягом 10-15 хвилин.
Під час вимірювання, приміщення не провітрювали. Показники вимірювання склали 189 Бк/м3. Що значно перевищує норму. Тож було прийняте рішення провести додаткове вимірювання протягом тижня. Для точності вимірювання домовились з директором магазину не провітрювати приміщення.
Наразі чекаємо результатів повторного і більш точного вимірювання.

Потрібно зауважити, що подарунок зроблений паном Мартіном Пута надзвичайно цінний і корисний для нашого міста, а також для ефективної діяльності нашої громадської організації. Ми можемо не просто розповідати про проблеми з радоном в місті Кропивницький, а й показувати їх наглядно. І вже друге вимірювання показало, що рівень радону перевищує норми. Це підтвердило той факт, що регіон дійсно має проблему. Ми впевнені, широке інформування населення про проблему, активізує владу і сумісними силами ми змінимо ситуацію. 
Актуальні новини.
Facebook.