Наслідки Каховського екоциду

Після Каховську екоциду, заподіяного країною-агресором, виросли ризики забруднення річок і Чорного моря. За даними уже близько 700 000 людей залишились без доступу до води. Чим швидше буде рости забруднення річок, тим більша кількість людей залишиться без води.


26 червня після чергового дослідження стану водойм на Херсонщині, яке провели фахівці Державної екологічної інспекції, Херсонська ОВА повідомили наступне: “Поблизу Дар’ївки взято проби води з Інгульця. Фахівці зафіксували перевищення допустимої концентрації завислих речовин у 1,68 раза, заліза загального – у 2,3 раза, хлоридів – у 1,16 раза, сульфатів – у 2,4 раза. Кількість розчиненого кисню менша за норму і складає 2,5 мг/дм3.
У річках Кошовій та Вірьовчиній розчинений кисень в нормі. Проте зафіксовано нафтопродукти.”(https://t.me/khersonskaODA/7378)

Нагадуємо, річка Інгулець бере початок на Придніпровський височині, з балки поблизу села Топило Кропивницького району Кіровоградської області. Пониззя — на Причорноморській низовині. Тече через Кіровоградську, Дніпропетровську, Миколаївську, Херсонську області. Річка є однією з найбільших річок в Україні, є важливим водним шляхом та природним резервуаром для багатьох регіонів. Протікаючи через південну частину країни, вона забезпечує водопостачання для промислових підприємств, сільськогосподарських угідь та населених пунктів.

Проте після підриву Каховської ГЕС якість води в річці Інгулець різко погіршилася, а це створює серйозні проблеми для місцевого середовища та здоров’я населення. Один з найпомітніших ефектів погіршення якості води – масова загибель риби та інших водних організмів.
Крім того, забруднення води річки Інгулець має прямий вплив на здоров’я місцевого населення. Водопостачання з річки стає все менш безпечним для вживання, що призводить до поширення захворювань, пов’язаних зі споживанням забрудненої води. Ця ситуація ставить під загрозу здоров’я та благополуччя тисяч людей, які залежать від річки Інгулець.

До чого призводять нафтопродукти у річках?
-Нафтопродукти у річках і водоймах можуть несуть серйозний негативний вплив на навколишнє середовище і здоров’я людей. Ось кілька причин, чому нафтопродукти є небезпечними:

  • Нафтопродукти у воді утворюють плівку, яка перешкоджає проникненню кисню до води. Це може призвести до задушення тварин і рослин, які живуть у водному середовищі;
  • При розпаді нафти утворюються токсичні розчини, які поширюються в воді і можуть негативно впливати на водні організми;
  • Контакт з нафтопродуктами впливає на здоров’я людей, викликаючи різноманітні серйозні захворювання.

Громадська організація “Флора” рекомендує всім споживати тільки чисту питну воду, якщо такої нема в доступі, то очищуйте ту, що є.
Бережіть себе та нашу країну! Не забруднюйте ту воду, яка поки ще лишається чистою. Пам’ятайте: вода = життя!

*Опубліковано в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.