Застарілі системи водопостачання та забруднена питна вода ставлять під загрозу здоров’я населення

Водні ресурси в Бобринецькій ТГ

Україна продовжує стикатися з серйозними проблемами управління водними ресурсами, що впливають на водну безпеку населення. Одним з недавніх досліджень ГО “Флора” було проведено аналіз управління водними ресурсами Бобринецької міської територіальної громади в Кіровоградській області.

Згідно з отриманими даними, лише обмежені частини сільського та міського населення мали доступ до централізованого водопостачання. Інститут місцевого розвитку повідомляє, що на початок 2019 року лише 30,1% сільського населення, 89,9% населення, що проживає в селищах міського типу, та 99,2% міського населення мали доступ до централізованого водопостачання.

Більш того, дослідження показали, що системи централізованого водопостачання в регіоні є зношеними або аварійними на 38,2%. Це призводить до забруднення води та невідповідності нормативам питного водопостачання. За даними Національної доповіді про якість питної води у 2020 році, понад 18% проб води з водойм I категорії (використовуються як джерела централізованого водопостачання) не відповідали санітарно-хімічним та мікробіологічним нормам.

Ці проблеми управління водними ресурсами мають серйозні наслідки для здоров’я населення. Спалахи захворювань, таких як гостре нітратне отруєння дітей, водно-нітратна метгемоглобінемія, гепатит А, гострі кишкові інфекції, відбуваються через невідповідність якості питної води нормам.

Дослідження управління водними ресурсами Бобринецької міської територіальної громади надає важливу інформацію для уряду та відповідних організацій. Враховуючи ці висновки, необхідно прийняти невідкладні заходи для модернізації систем водопостачання, забезпечення якості питної води та підвищення водної безпеки для мешканців регіону. З дослідженням можна ознайомитись на нашому сайті, в розділі “Аналітика”.

Детальніша інформація про дослідження та проблеми управління водними ресурсами доступна у СТАТТІ.*Стаття підготована доктором наук з державного управління, доцентом Зелінським С.Е. на замовлення ГО “Флора”.

*Ця публікація була створена в межах проєкту “Голос громади і вплив на реформи”, що впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її наповнення є виключно відповідальністю ГО “Флора” та не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Нідерландського Гельсінського комітету.

З турботою про Вас, ГО “Флора”.