А ми ж Вам говорили!

забруднена річка

Криза нестачі води загрожує світу ВЖЕ в найближчі роки, за даними нового звіту, представленого до Саміту ООН з питань клімату. До 2030 року попит на прісну воду перевищить пропозицію на 40%.


Йохан Рокстрем, директор Потсдамського інституту досліджень впливу на клімат та співголова Глобальної комісії з економіки водних ресурсів, а також провідний автор доповіді, заявив: «Наукові дані свідчать про те, що ми маємо водну кризу. Ми неправильно використовуємо воду, забруднюємо її та змінюємо весь глобальний гідрологічний цикл через те, що ми робимо з кліматом. Це потрійна криза».

У звіті зазначається, що на сьогодні понад 2 мільярди людей по всьому світу мають обмежений доступ до питної води, а ще 4 мільярди людей мають нестачу води в період сухості. Ці цифри можуть значно збільшитись, якщо не будуть прийняті необхідні заходи.

Однією з причин нестачі води є зміна клімату, яка впливає на розподіл опадів і погіршує якість води. Іншими причинами є недостатнє керування водними ресурсами, забруднення водойм і руйнування водних екосистем.

У звіті рекомендується прийняти широкий спектр заходів, щоб забезпечити стійкий доступ до води. Ці заходи охоплюють інвестування в стійкий розвиток і збільшення ефективності водокористування, збільшення кількості збережувальних споруд, вдосконалення інфраструктури для збору та очищення води, покращення регулювання водних ресурсів та забезпечення здатності країн до відповіді на виклики нестачі води.

Звіт також звертає увагу на те, що необхідно включити всіх зацікавлених сторін у процес розв’язання проблеми нестачі води, включаючи уряди, громадські організації, приватний сектор і населення.

Що стосується Кіровоградщини: Кіровоградська область є однією із найменш забезпечених місцевими водними ресурсами з усіх областей України. Водні запаси регіону майже вдвічі менші, ніж у середньому по країні. Саме тому, водна проблема надзвичайно актуальна для нас, мешканців Кіровоградського регіону.


Нагадуємо, 22 березня Комісія проведе офіційний супутній захід Конференції ООН з питань води 2023 року. Після цього відбудеться неформальна спеціальна подія 23 березня.
Ми зазнаємо невдачі у боротьбі зі зміною клімату, якщо зазнаємо невдачі у справі з водою.

Не будьте байдужими і пам’ятайте – у ваших руках ваше майбутнє!
З турботою про Вас, команда ГО “Флора”.