Дихайте вільно зі станціями моніторингу якості повітря!

станція моніторингу якості повітря

Забруднення повітря є однією з найбільших проблем сучасного світу. Дана проблема охоплює не лише мегаполіси з великою кількістю промислових підприємств, але й маленькі міста та сільські населені пункти.

Забруднене повітря містить шкідливі речовини, які можуть бути небезпечними для здоров’я людей та навколишнього середовища. Деякі з них висококонцентровані та можуть викликати серйозні проблеми зі здоров’ям, особливо у вразливих груп населення, таких як діти, літні люди, люди зі зниженою імунною системою та люди з певними хронічними захворюваннями.

Забруднене повітря є серйозною загрозою для здоров’я людей в Україні, і за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 40 000 людей щорічно помирають в Україні внаслідок забруднення повітря.

Один зі способів контролювати рівень забруднення повітря – це встановлення станцій моніторингу якості повітря. Ці станції дозволяють вимірювати концентрацію різних забруднювачів, таких як оксиди вуглецю, діоксиди азоту, сірчистий газ, озон, тверді частки та інші.

Отже, головна мета станцій моніторингу якості повітря – це забезпечення надійної інформації про рівень забруднення повітря та його склад. Ця інформація може використовуватися для прийняття рішень щодо захисту здоров’я людей та довкілля, а також для контролю за промисловими підприємствами та регулювання викидів забруднювачів.

Кіровоградський регіон, як і багато інших регіонів України, стикається з проблемою забруднення повітря. Оскільки регіон має розвинену промисловість, транспортну інфраструктуру та сільське господарство, забруднення повітря може бути значним.

Встановлення станцій моніторингу якості повітря в Кіровоградському регіоні є необхідним з багатьох причин. Насамперед такі станції надають важливу інформацію про рівень забруднення повітря в реальному часі. Це дозволяє вчасно виявляти проблеми з якістю повітря та приймати необхідні заходи для їх усунення.

Крім того, інформація, отримана від станцій моніторингу якості повітря, може бути використана для визначення пріоритетних напрямів розвитку екологічної політики регіону. Наприклад, на основі даних про рівень забруднення повітря можуть бути прийняті рішення про заборону використання вугілля як джерела енергії, розвиток вітро- та сонячної енергетики, перехід на електричний транспорт та інші заходи, що сприятимуть поліпшенню якості повітря.

Саме тому ГО “Флора” у рамах кампанії “Дихай вільно”, що проводиться програмою «Чисте повітря для України» за фінансової підтримки Програми Transition Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (США), встановила 1 станцію моніторингу якості повітря у місті Кропивницький та 1 у с. Первозванівці. Нові станції дозволять контролювати якість повітря в режимі реального часу та забезпечать оперативну інформацію для владних органів та місцевих жителів.

Окрім того, кожен охочий може переглянути якість повітря у Кропивницькому ОНЛАЙН. Показники оновлюються щохвилини. Для цього переходьте за посиланням: https://eco-city.org.ua/?zoom=10&lat=48.516069&lng=32.262852&station=1760&random=9777435

Бережіть себе та залишайтеся проінформованими!
Допис про встановлення станції моніторингу якості повітря у Кропивницькому, читайте у нашому дописі: https://www.facebook.com/390985164249616/posts/pfbid02JAMjp3rRMrj2bAGVCbkaDuLUaNBfSXBaDBQdVzFz1PuN6j6w3JRATjN71WfM6Wzgl/?

З турботою про Вас і Довкілля, ГО “Флора”.