| Новини

Чи знаєте ви хто такий омбудсман? Точніше що це за орган Верховної Ради? І що його координатори працюють в різних областях України в тому числі і в Кіровоградській. З липня цього року в Громадській приймальні УГСПЛ ( ГО «Територія успіху», ГО «Флора») консультує відвідувачів, крім нашого юриста, також і регіональний координатор Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Кіровоградській області – Віктор Жученя. В приймальні він веде прийом відвідувачів, збирає скарги та розглядає їхні заяви, щодо порушення їх прав.

Пан Жученя працює координатором з червня поточного року, а в правовій справі має великий досвід роботи. Оскільки розмова відбувалась в дорозі після відвідання виправного центру разом з представниками громадських організацій важко було не поцікавитись, як саме співпрацює координатор з нами.  За словами Віктора Семеновича: «Мої колеги мають знання щодо вирішення проблем, що стосуються порушення прав людей, вони пройшли навчання, отримали досвід під час багатьох моніторингів». Як координатор з прав людини, Віктор Семенович веде прийом громадян з різними питаннями, найбільше питань  стосується оскарження рішень судів,  неналежні умови  знаходження громадян в закритих закладах,  та багато інших. Вертаючись до теми виправних центрів, як координатор він має забов’язання стежити за умовами перебування в такому закладі, а саме: доступ до інформації, огляд преси, підтримка контакту із рідними, доступ до лікаря, працювати та отримувати зарплатню. Нажаль в нашій країні і в такий складний час важко надати робочі місця усім в’язням і забезпечити працею.

Віктор Семенович пропрацювавши в правовій сфері досить довго, сказав, що: «Всі хто читає закон вважає, що він їх розуміє, однак, є низка під законів (мається на увазі відомчі нормативні акти, наприклад накази, інструкції та інше), які треба розуміти і виконувати».  Але основне, що важливо в роботі координатора це допомагати людям, які звернулися до нього, надавати правову та інформаційну допомогу. У випадку моніторингу виправних центрів та роботи пенітенціарної служби, то в’язні такі ж самі люди, як і ми  і вони мають право отримувати такі самі умови проживання, як і інші. За словами Віктора Семеновича, зміни можливі і якість і умови в таких закладах можна покращити.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини – це орган Верховної Ради, що здійснює парламентський контроль за додержанням конституційних прав та свобод людини і громадянина в Україні (омбудсман). Оскільки орган має координаторів в різних областях, вони мають майже такі самі функції і забов’язання, як і сам Уповноважений з прав людини.

Віктор Семенович Жученя, як координатор має право здійснювати: моніторинг прав людини, збирати заяви, скарги, надсилати запити, надавати консультації, ставити на контроль вирішення питань та проблем громадян. Моніторинг здійснюють у різних сферах, особливо там де держава повинна відповідно ставитись до умов перебування громадян. А це правоохоронні органи, лікарні, пенітенціарні служби, суди та інше.

Якщо у вас виникли питання або ви потребуєте юридичної консультації звертайтесь до Громадської приймальні УГСПЛ.

Наша приймальня працює з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 16.00 за адресою – вул. Єгорова 40, кімната 302. Тел. (0522)27-93-27, 099-496-19-89.  Також ви можете особисто звернутись до Жучені В. С., тел. 067 520 56 58

Фото -Марина Кісільова

P1250206 P1250246