| Новини

Кропивницький – сучасне місто у центрі України, з цікавою  історією і багатонаціональною культурою. У нашому місті  проживають українці, росіяни, євреї, білорусимолдованивірмениболгаригрузининімці та представники інших етносів. Середня чисельність населення нашого міста, за даними Головного управління статистики, складає 234 390 осіб, з них більше 100 тис. складають діти та молодь.    Взаємовідносини між представниками  різних  міжетнічних груп  завжди були непростими. А  суттєве погіршення економічної ситуації в крайні, конфлікт на сході України – все це не сприяє налагодженню  дружніх  стосунків між молоддю з різних  національних громад, які  живуть у нашому місті. Не виникає у молоді і зацікавленості до ознайомлення з історією та культурою інших народів. А все, що не відоме, викликає непорозуміння,  страх і, як наслідок, агресію та  конфлікт.17622947_1469686649739568_1418046484_o

Тому громадська організація «Флора» підтримала ідею Національного конгресу громад України щодо створенню простору для спілкування молоді  різних етнічних груп. І після новорічних свят, наприкінці січня,  в  офісі організації зібралась команда наших активістів для   обговорення та розробки плану дій щодо залучення молоді до нашого клубу толерантності. Першим питанням стояло: «Як же ми назвемо наш клуб?». Без сумнівів і довгих обговорень усі зійшлися на тому, що наш клуб буде називатись «ФЛОРА»: оскільки нас із такою назвою вже знають у місті, у більшості шкіл, і тому буде легше  працювати в учбових закладах.

17668790_1469688689739364_660623790_o

На першому  засіданні  клубу всього  було семеро активістів, а вже в лютому  нас зібралось більше 20 осіб.  У тому ж місяці ми із нашими друзями з єврейського молодіжного клубу «Mifgash» і волонтерського центру організували дуже цікавий захід – «Свято нового року  для Дерев», на якому дізнались про  традиції єврейського народу і, зокрема, толерантне ставлення до навколишнього світу. Також у нас були заняття для членів нашого клубу з  медіації: ми вчились, як можна припинити конфлікт, як знайти порозуміння між конфліктуючими сторонами шляхом компромісу.

 

Оскільки ми все ж екологічна громадська організація, для нас дуже важлива екологічна складова в нашій роботі також, тому і ми запропонували  членам нашого клубу долучитись до Всесвітньої екологічної акції Година Землі, 25 березня, і вимкнути світло о 20:30, для того щоб підтримати нашу планету. Зараз ми готуємося до участі у всеукраїнській  ініціативі «Зробимо Україну чистою разом!»: обираємо локацію, розробляємо логотип нашого клубу, щоб уже на акції нас впізнавали. Також  після прибирання  плануємо провести інтернаціональний квест для учасників акції «Кропивницький багатонаціональний» (це поки що робоча назва).

Ми відірвались від комп’ютерів і зовсім не розраховували, що можна так цікаво  проводити час разом! Ми зустрічаємося щотижня і з кожним разом нам стає цікавіше. Планів у нас дуже багато… Та головне – ми хочемо  пізнавати  одне одного та дізнаватись про історію і культуру свого багатонаціонального міста.

Людмила Шестакова