| Новини

Активісти КМО ВЕГО « Мама 86» разом з учнями старших класів  школи №3 здійснили  рейд кіровоградськими супермаркетами з метою виявити чи можна там придбати органічні продукти.

Попередньо,  учні прослухали ознайомчу лекцію про те, що таке органічне харчування, навчились відрізняти органічні продукти від неорганічних і псевдо екологічних, а для проведення перевірки озброїлись спеціальними брошурами з зображенням логотипів сертифікованої органічної продукції, яку визнають в усьому світі, в тому числі і в Україні.

Об’єктами перевірки було обрано супермаркети АТБ, Фуршет і Екомаркет, що розташовані в районі Новомиколаївки. Юні інспектори з жалем виявили, що відомі їм торгові марки, які вони звикли вважати корисними і екологічними насправді не мають логотипу сертифікації, а тому їх не можна назвати органічними.  Незвичний організований натовп з фотокамерами, привертав увагу інших відвідувачів супермаркетів , а також охоронців. Останні  почали вимагати припинення зйомки і пояснень того, що відбувається. Але конфліктної ситуації пощастило уникнути після з’ясування  деталей акції і її мети.

Нажаль, справжньої сертифікованої органічної продукції в інспектованих магазинах перевірка не виявила. Але позитивом від заходу стало закріплення в свідомості учнів розуміння того, що таке органічні продукти, як їх шукати і чому не все, що називається в рекламі еко-  насправді є таким.

В рамках Зеленого тижня 2015 заплановано ще кілька рейдів найбільшими супермаркетами і торговими мережами Кіровограда. А також ряд просвітницьких заходів в навчальних закладах міста.

Додаткову інформацію про кампанію, а також про органічне споживання і виробництво можна знайти на сайтах:

http://www.greenweek.in.ua

http://www.mama-86.org.ua

http://ecovillage.in.ua

http://kr-mama86.com.ua

Захід проведено у рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Тиждень екологічного споживача — 2015: Живи органічно!», що впроваджує ВЕГО «МАМА-86» за підтримки Шведського товариства охорони природи. Додаткову інформацію про органічне споживання і виробництво можна знайти на сайтахwww.mama-86.org.uawww.ecovillage.in.ua та www.greenweek.in.uaIMG_0501_798x531 IMG_0519_798x531 IMG_0511_798x531 IMG_0509_798x531 IMG_0505_798x531