| ОВД

Із скаргами та зауваженнями щодо роботи гранітного кар’єру в місті Кропивницькому, висловились десятки місцевих жителів, а також органи місцевого самоврядування та громадська організація. Однак всі зауваження можуть залишитись лише на папері, а скандальний кар’єр може продовжити, шкідливим для людей способом, видобувати гранітний щебінь. Разом з тим, поки що рішення про відновлення видобутку не прийнято, громадськість ще має шанс вплинути на процес надання дозволу та організацію роботи кар’єру.

Історія питання

Протягом багатьох років, ВАТ «Кіровоградський кар’єр», у Сухокліївському родовищі, що розташоване в межах Кропивницького, здійснювало видобуток граніту. Спосіб, у який відбувалась розробка родовища, викликав чисельні скарги від мешканців прилеглих до кар’єру територій. Городяни та жителі селища Соколівське, скаржились на наслідки вибухів, значний шум а також сутевє пилове забруднення.

Декілька років тому, скандальне підприємство припинило діяльність. Однак, новостворене ТОВ «ГРАНТОРГ», робить спробу відновити розробку родовища. Громадські активісти громадської організації «Флора» проаналізували «Звіт з оцінки впливу на довкілля видобування корисних копалин Північно-Східної ділянки Кіровоградського (Сухокліївського) родовища гранітів, що знаходиться в Кіровоградській обл., Кропивницькому р-ні, між селами Черняхівка і Никанорівка, на правому березі р. Сугоклея». Екоактивісти дійшли до невтішних висновків. Запропонована ТОВ «ГРАНТОРГ» технологія видобування граніту може не відрізнятись від методів роботи ВАТ «Кіровоградський кар’єр». Таким чином, негативні наслідки від роботи кар’єру, можуть бути відновлені у попередніх обсягах. Разом з тим, на даний час дозвіл на видобуток ще не затверджено і попереду процедура громадського обговорення. Тому, ГО «Флора», готує перелік зауважень, які будуть направлені до відділу оцінки впливу на довкілля Департаменту екологічної оцінки та контролю Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

З метою підготовки вичерпного переліку зауважень та рекомендацій, організація пропонує бажаючим надати власні рекомендації, які можна надсилати будь-яким доступним способом. В тому числі через написання коментарів до даного посту.

Довідково

Повна версія Звіту з оцінки впливу на довкілля видобування корисних копалин Північно-Східної ділянки Кіровоградського (Сухокліївського) родовища гранітів, що знаходиться в Кіровоградській обл., Кропивницькому р-ні, між селами Черняхівка і Никанорівка, на правому березі р. Сугоклея, за посиланням: http://surl.li/gnso