| Новини

Як гармонійно поєднати 3 складові: забезпечення соціальних стандартів життя мешканців, економіку і екологічну безпеку для сталого місцевого розвитку

21 жовтня 2021 року у приміщенні Центральноукраїнського бюро новин (CBN) пройшла пресконференція, присвячена презентації проєкту «Взаємовідповідальність влади громади та бізнесу за реалізацію екологічної складової Стратегічного плану Первозванівської ОТГ», що реалізується Громадською організацією «Флора» спільно з Первозванівською сільською радою Кропивницького району Кіровоградської області та Департаментом екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу Кіровоградської обласної державної адміністрації.

В рамках пресконференції спікери — Кузьменко Олена Вікторівна — Перший заступник голови Первозванівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області; Фурманова Валерія Валеріївна – заступник директор Департаменту екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу Кіровоградської обласної державної адміністрації, начальник управління природоохоронних програм, заповідної справи та паливно-енергетичного комплексу та Ірина Мунтян – заступник Виконавчого директора ГО «Флора», керівник проєкту «Взаємовідповідальність влади громади та бізнесу за реалізацію екологічної складової Стратегічного плану Первозванівської ОТГ» говорили про переваги впровадження стратегічного планування для місцевого розвитку у громадах.

«Стратегічне планування використовується в усьому світі, адже це дає громадам розуміння перспектив та бачення своїх цілей та дає можливість залучення фінансування. Пріоритети екологічної політики як державного, так і регіонального рівня, на сьогодні чітко сформульовані та містяться у державних та обласних програмних документах, на які слід орієнтуватися громадам. Ми маємо сподівання, що усі 49 громад зараз переглянуть свої пріоритети та почнуть працювати в напрямку екології, адже це інвестиція в майбутнє, інвестиція у жителів громади. », — відзначила перша заступниця директора департаменту екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу Кіровоградської обласної державної адміністрації.

 «Це перший досвід взаємодії з Первозванівською ОТГ, але я сподіваюсь, що співпраця буде плідною та дозволить зробити громаду успішною та інвестиційно привабливою», — зазначила Виконавчий директор Громадської організації «Флора» Людмила Шестакова.

«Масштаби проблем, які лягли у 2017 році лягли на плечі новоствореної громади були колосальними і на початках це було хаотичне реагування на нагальні виклики. Це і освіта, і охорона здоров’я, і культура, і енергоносії. Питання екології, від якого залежить наше майбутнє, відкладалося на потім. Але зараз ми розуміємо, що питання екології, а саме питання питної води, повітря, сміття є дуже важливими для нас, особливо, враховуючи те, що на нашій території розташована одна з уранових шахт області та наявні проблеми з радоном. Робота над екологічною складовою – це той вибір, який ми зробили свідомо.»

Первозванівська ОТГ є першою та наразі єдиною громадою Кіровоградщини, яка розпочинає роботу над вдосконаленням екологічної складової Стратегії розвитку спільно з Громадською організацією «Флора» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».