| Новини

«Developing Respect for Intellectual Property Rights Protection in Ukraine» – новий проект ГО «ФЛОРА», направлений на популяризацію ідеї дотримання авторського права серед української молоді.

Українське піратство у світовому контексті
Про важливість використання  ліцензійних програм для електронних дивайсів та користуваннялише офіційними  джерелами для завантажування музичного контенту або фільмів в Україні говорять багато. Проте поки що наша країна займає перші сходинки в міжнародних рейтингах з використання піратського контенту та неофіційних версій програмного забезпечення для електронного обладнання.

Так, офіс Торгового представництва США видав щорічну редакцію Звіту 2016 _ 301, присвяченого захисту прав інтелектуальної власності в світі. Згідно даних Звіту, Україна, як і торік, залишається у списку Priority Watch List, і рекомендує торгові санкції для країн зі слабким захисту прав інтелектуальної власності.

Піратство і потенційні загрози
В Україні, необізнані користувачі регулярно відвідують веб-сайти, такі як berloga.net, torrents.net.ua, 0day.kiev.ua, hdclub.com.ua і hurtom.com для завантаження музики, відео, фільмів, серіалів, електронних та аудіокниг, програмного забезпечення. Часто ці користувачі не знають, що вони порушують міжнародні закони і не знають про ризики, пов’язані з незаконним використанням «піратського» контенту.

Підлітки, завантажуючи безкоштовно музику улюбленого виконавця, навіть не замислюються, що цим самим вони наносять шкоду цьому ж виконавцю. Вони не усвідослюють юридичної відповідальності і кримінальної відповідальності, не сприймають ризиків небезпеки від шкідливих програм і вірусів, які завантажуються разом з неліцензійним контентом, а також не розуміють репутаційних ризиків – як особистих, так і в цілому для країни, якій загрожують потенційні торгові санкції, зокрема в ІТ-індустрії. Український уряд має мало часу і ресурсів, а школи та університети забезпечують мінімальне інформування про захист прав інтелектуальної власності.

Що робити?
В Украйні потрібно змінювати культуру ставлення до авторського права, і починати це потрібно зі школи, коледжу, університету. ГО «ФЛОРА» не перший рік працює з молоддю і знає  цю проблему зсередини. Ми закликаємо представників молодіжних організацій, навчальних закладів та всіх, хто зацікавлений у темі, приєднуватися до наших заходів у рамках проекту.

Слідкуйте за новинами на сайті та на офіційній фейсбук-сторінці.

Людмила Шестакова,
виконавчий директор ГО «ФЛОРА»

Заходи проекту проходитимуть за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.”

Розкажіть про нас у соц мережах на мессенджерах!