| Новини

В Кіровограді триває тиждень екологічного споживання «Живи органічно!» або Зелений тиждень, що проходить в рамках всесвітньої кампанії Green Action Week.  Цього року заходи Зеленого тижня присвячені популяризації органічного харчування і землеробства як складової відповідального ставлення українців до здоров’я та довкілля.

Сьогодні, 29 вересня,активісти КМО ВЕГО «Мама 86» завітали до загальноосвітньої школи №3, де провели зустріч з десятикласниками.

Координатор зеленого тижня в Кіровограді – Анастасія Бабаєва, коротко розповіла про роботу ВЕГО «Мама -86» і досвід попередніх кампаній екологічного споживання в нашому місті. А також запропонувала переглянути навчальний ролик про органічне харчування Але перед тим, відбувся невеличкий інтерактив-знайомство з учнями , під час якого вони трохи розповіли про себе і свої пізнання з даної теми.

IMG_0491_798x531

Під час спілкування з’ясувалося, що учні практично нічого не знають про органічні продукти харчування, в чому їх відмінність від неорганічних і як справжні органічні продукти відрізнити на полицях магазинів від решти, в тому числі псевдо екологічних. Анастасія Бабаєва спільно з головою ГО «Флора», що є партнером проведення Зеленого тижня в Кіровограді — Ольгою Дуднік, розповіли про те як складається ситуація з розвитком виробництва органічних продуктів в Україні, які логотипи сертифікованої органічної продукції можуть бути присутні на товарах  в українських торгових мережах і чому купувати  на порядок дорожчі органічні продукти, насправді виходить дешевше для здоров’я і гаманця.

IMG_0495_798x531

В другій частині заходу волонтер Корпусу Миру Пол Бронсон, що приїхав в Кіровоград на запрошення ГО «Флора», розповів історію руху за органічне споживання у США. Цікавою інформацією було порівняння економічної ефективності органічного та неорганічного, підживленого хімікатами, виробництва. Виявилось, що вже в перший рік урожай органічних культур зрівнюється в обсягах з неорганічним. А за кілька років навіть перевершує його.

IMG_0484_798x1198

Школярі жваво цікавились новою для себе темою, задавали гостям багато запитань, на які ті з задоволенням відповідали.

З метою закріпити нові знання і спробувати застосувати їх на практиці, активісти запросили  десятикласників взяти участь у  проведенні рейдів у кіровоградських супермаркетах, з метою виявлення серед їх асортименту органічної продукції.

Додаткову інформацію про кампанію, а також про органічне споживання і виробництво можна знайти на сайтах:

http://www.greenweek.in.ua

http://www.mama-86.org.ua

http://ecovillage.in.ua

http://kr-mama86.com.ua

Захід проведено у рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Тиждень екологічного споживача — 2015: Живи органічно!», що впроваджує ВЕГО «МАМА-86» за підтримки Шведського товариства охорони природи. Додаткову інформацію про органічне споживання і виробництво можна знайти на сайтахwww.mama-86.org.uawww.ecovillage.in.ua та www.greenweek.in.ua