| Новини ,Что мы делаем

Вчора, 21 травня, в Кіровограді відбулось засідання круглого столу «Екологічні проблеми Кіровоградської області та шляхи їх розв’язання».

Місцем проведення заходу став  Орхуський  центр екологічної інформації*, що діє  на базі відділу документів з питань економіки, виробництва та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського.

Питання, що винесені були на обговорення, стосувались наступних тем: екологічна ситуація в Кіровоградській області та шляхи її  поліпшення; стан водних ресурсів області; стан об’єктів природно-заповідного фонду у Кіровоградській області та можливості його розширення; екологічні та соціально-економічні проблеми поводження з побутовими відходами у м. Кіровограді та Кіровоградській області; вплив пестицидів і отрутохімікатів на довкілля та здоров’я людини.

Ініціатором проведення даного круглого столу в нашому місті виступила  Всеукраїнська екологічна ліга (ВЕЛ).
Участь у ньому також взяли  представники  відповідних підрозділів міської і обласної влади, фахівці Держсанепідемслужби, обласного управління водних ресурсів, науковці КДПУ ім.В. Винниченка та КНТУ, активісти громадського сектору, зокрема — Кіровоградська міська організація ВЕГО «Мама-86» і дитяча організація «Флора», діяльність яких напряму пов’язана з заявленою проблематикою.

Круглий стіл включав три етапи – пленарне засідання, дискусійна панель і зрештою підведення підсумків і ухвалення резолюції з рекомендаціями для органів влади щодо шляхів поліпшення стану навколишнього середовища області і запобігання його деградації.

10411082_871219619635742_7364194227181636444_n

 

11011598_871220146302356_2523616383233755891_n

 

*Орхуський  центр екологічної інформації — інформаційно-просвітницький осередок, діяльність якого відповідно до Конвенції “Про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуська конвенція)” спрямована на підвищення рівня екологічної освіти та культури громадян, розширення участі громадськості у формуванні державної екологічної політики, формування нового природоохоронного менталітету, активізації процесу формування свідомості й активної позиції громадськості щодо подальшого розвитку екологічної політики України